ADVANCE- najbardziej kompaktowa, pionowa maszyna CNC do obróbki szkła.

Firma DENVER ma swoją siedzibę w Księstwie SAN MARINO. San Marino jest blisko Pesaro, miasta, które jest kolebką maszyn CNC do obróbki szkła.

Początki działalności to rok 1984. Dzisiaj Denver jest liderem w produkcji maszyn CNC do obróbki kamienia oraz szkła. Przy czym ilość produkowanych maszyn do kamienia to około 60% całej produkcji.

W ostatnich 10 latach nastąpił dynamiczny rozwój w zakresie maszyn CNC dedykowanych dla przemysłu szklarskiego. Powstały nowe modele maszyn jak pionowe centra obróbcze; ADVANCE, VERTIGO.

Maszyna CNC ADVANCE w swojej klasie jest maszyną o bardzo przyjaznym systemie sterowania, stanowi konstrukcję bardzo kompaktową jeżeli liczymy całkowite wymiary maszyny w stosunku do max. Formatki szkła obrabianej na urządzeniu.

Maszyna CNC do obróbki szkła posiada dwa rewolwerowe magazyny narzędzi, umiejscowione naprzeciw siebie. Możemy wykonywać takie operacje jak wiercenie za pomocą diamentowych wierteł, czy jednoczesne wiercenie dwoma wiertłami umiejscowionymi naprzeciw siebie.

Poza tym możemy wykonywać wszystkie inne operacje jak; szlifowanie i polerowanie krawędzi, frezowanie i wycinanie, pisanie na szkle itp.

Drugą stanowiącą klasę w sobie jest maszyna CNC VERTIGO. Jest to jedyna taka maszyna pionowa CNC na świecie , która obrabia krawędzie szkła o wymiarach 3300x6100 mm. Ponadto może szlifować i polerować krawędź szkła ściernicami garnkowymi tak jak robią to szlifierki wielowrzecionowe poziome i pionowe. Zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału wideo.