AKCESORIA DO LAMINOWANIA

W trakcie przygotowania pakietów szkła z foliami EVA istotną rolę odgrywają akcesoria do laminowania, takie jak taśmy mocujące, które stabilizują pakiet w trakcie załadunku oraz w trakcie procesu laminacji.

Zalecamy także stosowanie innych akcesoriów do laminowania, w tym taśm silikonowych (kolor zielony-transparentny), które są odporne na rozciąganie w zakresie temperatur laminacji (czyli odporność termiczna  taśmy max. 200°C)

Drugą ważną właściwością taśmy jest aby warstwa klejąca nie wykazywała zbyt dużej adhezji do szkła. Po procesie laminacji taśma powinna w sposób łatwy odejść od szkła i nie powinna zostawiać śladów na szkle.

Drugim ważnym elementem w całym procesie laminowania foliami EVA jest czyszczenie krawędzi po procesie. Krawędź zespolonych z folią arkuszy szkła posiada wypływki folii. Należy je usunąć aby krawędź szkła odzyskała swoją jakość sprzed procesu laminacji. Stosujemy do tego akcesoria do laminowania, takie jak pistolety termiczne HSG ze specjalnymi ostrzami termicznymi. Ostrza termiczne posiadają różne kształty dzięki czemu łatwiej można usunąć naddatki z otworu, czy też pomiędzy zalaminowanymi arkuszami szkła. Mają też zastosowanie mechaniczne lub ręczne nożyki do usuwania wypływek.